Login Form

Smaller Default Larger

KADRA


1.Waldemar Borkiewicz.
Przewodnik górski - sudecki, instruktor przewodnictwa górskiego.
Były instruktor ZHP, w tym czasie autor programów szkoleniowych dla specjalistycznych drużyn starszo harcerskich, delegat na VI Zjazd ZHP. Maratooczyk. Były spadochroniarz, szkolenie cywilne i wojskowe. Instruktor przysposobienia obronnego.
Instruktor i wieloletni szkoleniowiec w zakresie survivalu. Techniki przetrwania dwiczył w Sudetach, Bieszczadach, Tatrach, Alpach; regularnie w Australii w różnych regionach klimatycznych.
Założyciel Szkoły Przetrwania „Birkut”. Autor programu szkolenia dla instruktorów survivalu oraz zajęd terenowych dla młodzieży; program złożony w Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu w 2003 roku. Narciarz przełajowy, biegowy i zjazdowy - kurs instruktora narciarstwa biegowego. Taternik, instruktor wspinaczki skałkowej.
Prelegent na Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz w ośrodkach kultury i oświaty. Kierownik i wychowawca w placówkach oświaty, uhonorowany medalem „Zasłużony dla Bystrzycy Kłodzkiej”. Członek Związku Polskich Spadochroniarzy. Z zamiłowania łucznik.
2.Jacek.
Instruktor spadochronowy. Od 1978 roku wykonał 6900 skoków, na 134 typach spadochronów, 9 razy używał spadochronu zapasowego. Przeszkolił kilka tysięcy uczniów-skoczków.
Szef Szkolenia Szkoły Spadochronowej „DEDAL” w Świebodzicach. Członek Komisji Egzaminacyjnej Aeroklubu Polskiego. Egzaminator Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Najniższy skok wykonał z 90m., najwyższy z 7000m. Specjalizuje się w skokach na celnośd lądowania. Skakał m.in. na szczyt Ślęża i wrocławski rynek. Startował w zawodach spadochronowych na całym świecie: USA, Chiny, Arabia Saudyjska, Indonezja, Dubaj, Egipt, Australia oraz w krajach europejskich.
Największe sukcesy sportowe:
I miejsce w skokach na celnośd lądowania w Mistrzostwach Świata POPS Australia 2008.
I miejsce w skokach na celnośd lądowania w Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy 2010.
Narciarz biegowy i zjazdowy. Instruktor narciarstwa zjazdowego. Członek Związku Polskich Spadochroniarzy.
3.Asia.
Przewodnik górski – sudecki. Instruktor harcerski.
Przemierzyła górskie szlaki wszystkich gór Polski. Poznała Alpy, góry Półwyspu Bałkaoskiego i Półwyspu Iberyjskiego, wędrowała pasmem gór Atlas w Afryce.
Uczestniczy w projekcie: „Niepełnosprawni w Górach Razem Na Szczyty”.
4.Tomasz.
Przewodnik górski – sudecki. Przewodnik miejski – wrocławski, krakowski, warszawski.
Pilot wycieczek i animator. Instruktor survivalu. Organizator kursów i szkoleo specjalistycznych.
Kierownik i wychowawca w placówkach oświaty.
Prezes Stowarzyszenia Studenckie Koło Przewodników Sudeckich.
5.Norbert.
Instruktor spadochronowy – wojskowy i cywilny. Instruktor wspinaczki skałkowej, instruktor strzelectwa, instruktor walki wręcz. Były, długoletni operator w oddziałach specjalnych. Czynny szkoleniowiec na terenie kraju oraz poza granicami RP. Prowadził i brał udział w specjalistycznych szkoleniach o najwyższym stopniu tajności. M.in. w pustynnych rejonach Afryki oraz na Morzu Śródziemnym. Nurek, narciarz zjazdowy. Organizuje i prowadzi szkolenia ekstremalne w firmie „THUNDER”. Instruktor i wychowawca na obozach młodzieżowych.
Członek Związku Polskich Spadochroniarzy.
6.Dorota.
Przewodnik górski –sudecki. Przewodnik miejski - wrocławski.
Z zawodu florystyka, dodatkowo chętnie przekazuje wiedzę dotyczącą świata roślin. Miłośniczka fantastyki, na swoich zajęciach przenosi uczestników w świat magicznych stworzeo i groźnych intryg. Członek Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Z zamiłowania łuczniczka.
7.Aneta.
Przewodnik górski – sudecki. Instruktor przewodnictwa górskiego. Przewodnik terenowy – Słowioski Park Narodowy. Przewodnik miejski – Praga.
Podróżniczka po Syberii. Pracownik naukowy na wyższej uczelni. Autorka wielu publikacji z zakresu geografii i turystyki kwalifikowanej.
Członek Klubu Wysokogórskiego w Krakowie.
8.Zbigniew.
Instruktor spadochronowy. Od 1978 roku wykonał 3000 skoków.
Organizator corocznych zawodów spadochronowych POPS.
Instruktor przysposobienia obronnego. Narciarz przełajowy, biegowy i zjazdowy.
Członek Związku Polskich Spadochroniarzy. Z zamiłowania łucznik.
9.Piotr.
Myśliwy. Instruktor i wieloletni wychowawca na obozach młodzieżowych. Były funkcjonariusz plutonu specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Z zamiłowania łucznik.
10.Piotr.
Instruktor strzelectwa. Były funkcjonariusz Straży Granicznej. Taternik. Instruktor i wieloletni wychowawca na obozach młodzieżowych.
11.Ewa.
Ratownik medyczny, czynny szkoleniowiec. Taterniczka – kurs jaskiniowy. Eksploratorka jaskio i lodowców północnej Europy. Uczestniczka ekstremalnego raftingu: ”Orlica 2016”. Zabezpieczenie medyczne imprez plenerowych Szkoły Przetrwania „Birkut”.
12.Witold.
Trener sztuk walki. Instruktor judo. Instruktor Self Defence Krav Maga – uprawnienia izraelskie i międzynarodowe. Oficjalny przedstawiciel International Krav Maga Federation.
Instruktor strzelectwa sportowego i bojowego. Instruktor technik interwencyjnych.
Prowadzi szkolenia w „Krav Maga Wrocław-Oława”.